آموزش اتصال سیستم مدار بسته به آنتن مرکزی

آموزش اتصال سیستم مدار بسته به آنتن مرکزی

در بسیاری از ساختمان های مسکونی که مجهز به سیستم مدار بسته هستند،لازم است که تصاویر دوربین مدار بسته به تک تک واحد های مسکونی داده شود. یا به عبارتی افراد ساکن در این ساختمان تمایل دارند که آنها هم تصاویر را در تاویزیون منزل خود مشاهده کنند.

برای دادن تصاویر به همه واحدهای ساختمان چه باید کرد؟

برای اینکار راه حل های فراوانی وجود دارد که هر کدام از آنها مستلزم صرف هزینه های مختلف است که در اینجا به 2 نوع از آنها می پردازیم.

راه حل اول : انتقال تصویر به واحدها به وسیله شبکه وای فای

در این روش باید برحسب متراژ و تعداد طبقات برای هر دو طبقه یک عدد سوئیچ روتر وایرلس (اکسس پوینت) قرار دهیم، که کابل شبکه آن در انتها به دستگاه ضیط دوربین ها متصل شود، با اینکار می توانیم در هر واحد به صورت یک موج وایرلس به وسیله موبایل یا کامپیوتر تصاویر را داخل نرم افزار داشته باشیم. در این روش باید توسط ADMIN سیستم تعداد کاربران و سطوح دسترسی آنها تعریف شود. این روش از نظر اقتصادی برای همه مشتریان مقرون به صرفه نیست ولی یک راه حل اصولی و مطمعن است.

راه حل دوم : انتقال تصاویر دوربین مدار بسته برای هر واحد به وسیله آنتن مرکزی

به طور معمول آنتن مرکزی در اکثر ساختمان های مسکونی در پشت بام قرار دارد یا در اتاق آسانسور. پس با این وجود باید دستگاه ضبط دوربین ها در اتاقک آسانسور قرار بگیرد یا کابل خروجی تصویر به صورت BNC به آنتن مرکزی برسد.

توجه داشته باشید در این سیستم فقط از دستگاه مدار بسته آنالوگ DVR یا HVR می توان استفاده کرد. رساندن کابل خروجی تصاویر به دستگاه اصلی آنتن مرکزی پایان کار نیست، بلکه باید از یک دستگاه میانی به نام مودولاتور Modolator استفاده کرد.

همانطور که می دانید تصویر خروجی DVR که به صورت چند خانه ای است، با موج AV یا همان مدار بسته به تلویزیون ها منتقل می شود. فیش های مورد استفاده روی تلویزیون ها فیش های رنگی کامپونت می باشد که برای تصاویر همیشه زرد رنگ است. و اما در آنتن مرکزی باید از موج RF استفاده شود. برای همین باید از دستگاه مودولاتور استفاده شود که موج خروجی تصاویر دوربین را از حالت مدار بسته AV به حالت RF در آورد.

توجه داشته باشید که راه حل دوم یعنی استفاده از آنتن مرکزی برای انتقال تصاویر به واحدها، دارای کیفیت پایین می باشد و توصیه ما به شما استفاده از راه حل اول یعنی انتقال تصاویر به وسیله بستر شبکه وایرلس (وای فای) می باشد.

 

در پایان طریقه سیستم بندی و اتصال به آنتن مرکزی و استفاده از مودولاتور به وسیله شکل شرح داده شده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت دوربین دات کام مراجعه نمایید.

www.2rbin.com