ادعای عجیب مدیر آی گپ

 

چندی پیش صاحب امتیاز پیام رسان آی گپ در صفحه اول سایت خود چنین نوشت:

 با سلام؛

به دلیل استقبال بالای مردم از اپلیکیشن آی گپ و صحبت­هایی که روی امنیت این اپلیکیشن می­شود، تصمیم گرفتم که به کاربران اطمینان بیشتری بدهم که امنیت حرف اول این اپلیکیشن بوده و هست. من شخصاً حریم خصوصی و امنیت را در تولید این برنامه مورد اهمیت و بررسی قرار دادم و به همین دلیل است که آی گپ یک پیام رسان متن باز داخل کشوری است.

خیلی از مردم فکر می­کنند که داشتن یک SSL خوب و قوی یعنی داشتن یک گواهی نامه امنیت و رمز نگاری ولی ما این مهم را بس ندانستیم. پیام رسان آی گپ به جز SSL قوی یعنی گواهینامه امنیت 2 مرحله دیگر از پیام را در امنیت کامل قرار می­دهد.

  • کلید عمومی از سمت سرور

  • کلید عمومی سمت کلاینت

 

 

و در نتیجه کلید تولید شده شما کلید اصلی برای تبادل اطلاعات با سرور تولید شده و کلیه پیام های شما به شکل AES یا همان Advanced Encryption Standard جابجا می شود. پس پیام شما با گذراندن سه مرحله با حساب کردن گواهینامه SSL امن می شود و از MAN IN MIDDLE یا همان حملات مرد میانی پیام شما غیر ممکن می شود.

اینجاست که ما خیال شما را راحت می کنیم و این اطمینان را به شما می دهیم که تمامی پیام ها و متن های شما در آی گپ رمزگذاری می شود و هیچ کسی جز خود شما به آن دسترسی ندارد.از این رو من به شخصی که بتواند این برنامه را هک کند شخصاً مبلغ یک میلیارد تومان جایزه می دهم.

این جایزه منوط به شرایط زیر می باشد:

  • فرد هکر دو لایه بدون در نظر گرفتن لایه SSL را هک کند و اطلاعات را به صورت متن ساده بدست آورد.

  • این رمز گشایی هم باید بوسیله ابزارهایی مانند وایرشارک که همان ابزار تحلیل کننده شبکه است قابل رویت باشد.

این هم ایمیل من برای گزارشات شما: Kazemi[at]rooyekhat.co