جهت حفظ امنیت منزل و فروشگاه خود در زمان مسافرت های نوروزی چه باید کرد?

هر چقدر که به انتهای سال نزدیک می شویم کم کم آماده بستن بار سفر برای گشت و گذار و یا دیدار با اقوام در شهرستان های دیگر می شویم.

متأسفانه اغلب خانواده ها از امنیت منزل و یا محل کار خود در زمان تعطیلات غافل هستند.

طبق آمارهای منابع رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیمی از سرقت ها که متوجه منازل و یا انبارها و همچنین مغازه ها می شوند ، تنها در چهارده روز اول سال و در تعطیلات عید نوروز صورت می گیرند.

 

به گفته سخن گوی ناجا جناب آقای سردار منتظر المهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی ، با وجود گشت های ویژه و نیروی شیفت و نگهبان محله ها و استقرار پایگاه های انتظامی در محلات مختلف باز هم شاهد سرقت های زیادی از منازل و اماکن هستیم.

 

ایشان افزودند که مردم عزیز باید مسائل ایمنی و امنیتی را برای اماکن شخصی خود رعایت کنند.

جهت اطلاع شما عزیزان عرض می کنیم که ارکانی وجود دارد که مستقیماً زیر مجموعه ناجا (نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) این مرکز با عقد قرارداد با اماکن مثل طلافروشی ها و همچنین فروشگاه ها و یا هر مکان دیگری که واجد شرایط این سازمان باشند، به آنها خدمات امنیتی ارائه می دهد.

 

security guard watching video monitoring surveillance security system

بعنوان مثال در صورت وقوع جرم و سرقت بلافاصله نزدیک ترین پایگاه پلیس از حادثه خبر دار می شود و فوراً به محل اعزام می شوند.

اما برای اینکه بتوانیم تحت پوشش حمایت مرکز آلارم ایران قرار بگیریم باید دو مؤلفه مهم را رعایت کنیم.

این مرکز از اماکن تحت پوشش خود می­ خواهد که در ابتدا باید آن محل به سیستم اعلام سرقت پارادوکس مجهز باشد.

در مرحله بعد هم آن محل باید به دوربین مداربسته با کیفیت قابل قبول تجهیز شده باشد. در این صورت این مرکز آن محل را تحت حمایت و پوشش امنیتی خود قرار داده و علاوه بر اعزام فوری نیروی پلیس به محل ، مزایای دیگری مثل بیمه و جبران خسارت احتمالی را نیز برای اماکن فراهم می کند.

در مقاله های بعدی درباره مرکز آلارم ایران بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

و اما صحبت در مورد امنیت منازل و اماکن در هنگام تعطیلات عید نوروز بود که می توانیم به صورت خلاصه چند پیشنهاد به شما عزیزان داشته باشیم:

 

شما می توانید با تجهیز محل خود به سیستم اعلام سرقت پارادوکس (دزدگیر پارادوکس) تا حد بسیار زیادی از مورد سرقت قرار گرفتن منزل خود، جلوگیری کنید.

به محض تشخیص حرکت اضافه سیستم شروع به آژیر کشیدن می کند و این امکان را دارد که به چندین خط تلفن تماس بگیرد و یا پیامک ارسال کند.

 

نکته بسیار مهم :

آژیر زدن یک سیستم اعلام سرقت در هنگام تشخیص حرکت یک امر بسیار طبیعی است و اما چرا پارادوکس خود را از همه دزدگیرهای اماکن جدا کرده است؟

یکی از مهم ترین دلایل آن عدم وجود خطا می باشد.

طبق نظرسنجی ها:

بسیاری از افرادی که از دزدگیرهای چینی و یا ایرانی استفاده می کنند به دلیل وجود اخطار و آژیر خطا و اشتباه مورد استرس و آزار و اذیت خود و همسایگان خود می شوند.

اما سیستم های اعلام سرقت پارادوکس حتی برای حیوانات خانگی تا وزن 40 کیلوگرم نیز برنامه ریزی شده و برای تشخیص حرکت حیوانات خانگی هم شروع به آژیر زدن نمی کنند.

 

بر اثر قطع چشمی ها ، شکسته شدن شیشه ، قطع برق ، پوشانده شدن چشمی ها، و یا حسگرها (سنسورها) شروع به اعلام و آژیر زدن می کنند.

 

در قسمت دوم این مقاله به سایر مزیت های این سیستم و ارائه راهکارهای مناسب دیگر برای حفظ امنیت محل شما هنگام مسافرت های نوروزی می پردازیم.