چرا نباید دستگاه بی نام و نشان بخریم ؟

اینکه برای خرید و رفع نیاز خود هزینه کمتری بپردازید یک امر بسیار خوشایند برای همه انسانهاست. اما در نهایت کسی که متضرر خواهد شد فقط خود شما هستید.خرید یک جنس مرغوب و معتبر خیلی بهتر از خریدن چند باره اجناس بی کیفیت و ارزان قیمت است.

بر اساس آماری که در این چند سال اخیر گرفته شده است، میزان مصرف اجناس بی نام ونشان در سیستم های مدار بسته متاسفانه بسیار بالا بوده است.

–       اما چرا میگوییم از خرید دستگاه و دوربین های بی نام و نشان یا برندهای ناآشنا خودداری کنید؟

همانطور که می دانید مشکل فراموشکاری در انسان یک امر طبیعی و محتمل است. حدود 90 درصد افرادی که از سیستم مدار بسته استفاده می کنند، بارها این اتفاق برایشان پیش آمده که رمز عبور دستگاه های خود را فراموش کرده باشند.

در این لحظه اگر دستگاه شما از برندهای معتبر باشد، در هر کجای ایران که باشید می توانید به نمایندگی آن برند در شهر خود مراجعه کنید و دستگاه را به آنها تحویل دهید تا مشکل را برایتان به سرعت رفع کنند، و اگر در شهر شما نمایندگی مذکور وجود نداشت می توانید تلفنی با مرکز فروش و پشتیبانی آن محصول در تهران تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنند.

و حالا اگر از دستگاه های چینی و بی نام و نشان و فاقد نمایندگی و پشتیبانی استفاده کنید، حتما باید به تعمیرکاران غیر مجاز و غیر عامل مراجعه کنید. آنها IC دستگاه شما را از روی برد جدا می کنند سپس به Programer متصل می کنند و محتوای آن را طبق متد خاصی و الگوریتم مخصوص آن ریست یا بازنشانی می کنند و دوباره IC اصلی را در جای خود لحیم می کنند. در این فرایند حدود 10 الی 20 درصد احتمال سوختن برد دستگاه و حدود 40 الی 50 درصد احتمال به وجود آمدن مشکلات دیگر برای دستگاه شما وجود دارد.

مورد بعدی نحوه خروجی گرفتن تصاویر ضبط شده است که تجربه نشان داده در 100درصد دستگاه های چینی و بی نام و نشان بازار ذخیره سازی غیراستاندارد بوده و پس از خروجی تصویر حتما باید از پخش کننده Player مخصوص خود آن استفاده کرد و حتی تبدیل آن به فرمت های رایج نیز امکان پذیر نخواهد بود. در مواردی که اتفاقات امنیتی رخ داده باشد ارائه فیلم به نیروی انتظامی و مراجع مربوطه امکان پذیر نخواهد بود.

نکته بعدی عمر دستگاه است که دقیقا طبق آمار، این دستگاه ها و دوربین ها به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و خراب می شوند. سازندگان آنها برای ارزان تمام شدن ساخت دستگاه مجبور هستند از جنس مواد اولیه و کیفیت لوازم آن بکاهند.