صدا در دوربین مدار بسته

از دیرباز تاکنون صدا یک موضوع حائز اهمیت و یک مزیت مهم در سیستم های مدار بسته به شمار می آید، و متاسفانه در اکثر سیستم های رایج با ضعف این موضوع همراه هستیم.

انواع و دسته بندی صدا در دوربین های مدار بسته :

–       صدا در دوربین های آنالوگ و AHD

در این سیستم ها همانطور که می دانید صدا به وسیله میکروفن هایی که اغلب به شکل مدادی (ذغالی) و یا باکس یافت می شود، ضبط شده و به همه آنها مانند دوربین ها یک کابل جداگانه و تغذیه جداگانه دارند که به وسیله ورودی صدای DVR یا HVR به دستگاه متصل می شوند.

–       صدا در دوربین های تحت شبکه

در این نوع از سیستم ها صدا به وسیله میکروفن تعبیه شده در خود دوربین دریافت و به دستگاه NVR منتقل می شود.

توجه داشته باشید که صدا در سیستم های تحت شبکه به هیچ عنوان به صورت میکروفن جداگانه به دستگاه متصل نمی شود و تمامی اطلاعات دوربین ها اعم از صدا و تصویر، همچنین فرمان برای دوربین های چرخشی و موتورایز و یا برق (POE) به وسیله همان کابل شبکه و پورت Ethernet به دستگاهی منتقل می شود. در انواع دیگری از دوربین های تحت شبکه قابلیت اضافه کردن میکروفن به خود دوربین نیز وجود دارد مانند مدل هایی از برند هایک ویژن که جدیدا وارد بازار شده است، این قابلیت در برندهای دیگر نیز یافت می شود.

در برخی از دوربین ها نیز عملیات پردازش تصویر و صدا در خود دوربین انجام می شود به دستگاه ذخیره ساز NVR یا سرور کامپیوتر هیچ فشاری را متحمل نمی شود و سرعت بالایی در این سیستم ها وجود دارد، مانند دوربین های Mobotix

و اما یک را ه حل ساده برای اینکه به دوربین های تحت شبکه ای که میکروفن ندارند و یا قابلیت اضافه کردن میکروفن در آنها وجود ندارد به این شکل است که می توان به سادگی از یک دستگاه هیبریدی Hybrid یا همان HVR استفاده کرد وبه تعدادی که دستگاه به شما اجازه می دهد می توانید به سیستم میکروفن آنالوگ اضافه کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر در دسته بندی های مجزا، به وبسایت دوربین دات کام مراجعه بفرمایید.