مردم چگونه دوربین های پلیس را دور میزنند ؟

بعد از نصب دوربین های راهنمایی و رانندگی ، خودرو های متخلف به ازای هربار عبور از مقابل این دوربین ها در محل های غیر مجاز حدود 30 هزار تومان جریمه می شوند.
متاسفانه از آنجایی که هنر نزد ایرانیان است و بس عده ای از همطنان ما با انجام کارهای عجیب و ابتکارانه سعی بر پنهان کردن پلاک خود از دیدرس دوربین ها هستند.
از اقدامات رایج میتوان به کمک گرفتن یک شخص یا موتور سیکلت برای اسکورت و پنهان کردن پلاک اشاره کرد که آن فرد در ازای انجام چنین حرکتی چیزی حدود پنچ تا ده هزار تومان دریافت میکند.

 

باید خاطر نشان کنیم که افرادی که از این راه دوربین های پلیس را دور میزنند ، اگر در محدوده غیر مجاز توسط پلیس راهنمایی رویت شوند بلافاصله خودرو آنها جریمه و راهی پارکینگ خواهد شد. روش های دیگری هم برای پوشاندن پلاک ابداع شده است مثل باز کردن درب صندوق عقب یا برف شادی روی پلاک ، چسباندن آدامس ، کاغذ ، مقوا و ….
مورد مهم دیگری هست که باید اشاره کرد .

 

اسپری تافت مو پلاک را محو نمیکند.

 

عده ای از دوستان بر این گمان هستند که تافت مو باعث براق شدن و منعکس شدن نور خواهد شد و پلاک توسط دوربیم ها قابل شناسایی نخواهد بود . در اینباره باید بگوییم طبق آمار، این روش در نود درصد مواقع کار نمیکند و دوربین ها موفق به ثبت پلاک خواهند شد.

 

همچنین باید اشاره کرد افرادی که اقدام به مخدوش کردم پلاک خودروی خود میکنند ، اگر توسط گشت سیار پلیس رویت شوند علاوه بر توقیف خودرو و جریمه به شش ماه تا یکسال حبس مجازات خواهند شد . توجه داشته باشید که مخدوش کردم پلاک خودرو علاوه بر جرم رانندگی ، جرم اجتماعی و جعل محسوب میشود.

 

 

دوربین دات کام
Www.2rbin.com