چه دوربین مداربسته ای بخریم؟

 

  • چگونه می توانیم با توجه به توان مالی و شرایط محیط مدنظر، اقدام به خرید تجهیزات دوربین مداربسته کنیم؟
  • اطلاعات لازم در این زمینه را از چه منبعی می توانیم کسب کنیم؟

پاسخ این سوالات را می توانید در مقاله امروز داشته باشید…

مسلما برای اینکار نیاز است که شما یکسری اطلاعات کلی در مورد دوربین های مداربسته داشته باشید تا بتوانید خرید مناسب انجام دهید. اولین و مهمترین موضوع که باید بدانید، آشنایی با نسل های مختلف مداربسته است.

در بازار ایران سه نسل از سیستم های مداربسته وجود دارد که به ترتیب کیفیت :

  • سیستم های تحت شبکه (دیجیتال)
  • سیستم های آنالوگ HD ( AHD-HDCVI-HDTVI ) که پر طرفدارترین نسل از مداربسته است.
  • سیستم های آنالوگ معمولی که در حال منسوخ شدن است.

اگر بسته به شرایط مالی و اقتصادی خودتان می خواهید کمتر هزینه کنید و یک سیستم معقول و با کیفیت مناسب داشته باشید ، پیشنهاد می شود که از سیستم های آنالوگ HD استفاده کنید. چون کیفیت آنها از 1مگاپیکسل شروع می شود و تا این لحظه به 4مگاپیکسل هم پیشرفت کرده است و هم اینکه قیمت آنها بسیار پایین تر از سیستم های تحت شبکه است.

نکته مهمی که باید بدانید این است که همه سیستم های مداربسته با هر برند و شکلی که در بازار وجود دارند قابلیت انتقال تصویر روی تلفن همراه را خواهند داشت و توجه داشته باشید این یک امکان ساده و پیش پا افتاده است و یک آپشن خاص محسوب نمی شود.

در شرایطی که شما توانایی مالی خرید دوربین های تحت شبکه را دارید ، می توانید با توجه به نیاز خود در اینترنت ، نمونه تصاویر دوربین خود را بر حسب کیفیت مورد نظر جستجو کرده تا بدانید از چه برندی استفاده کنید بهتر است.

در این مقاله برندهای مطرح را فقط نام می بریم و هدف ما طبق روال گذشته فقط اطلاع رسانی است.

معروف ترین برند موجود در ایران هایک ویژن است و دلیل معروفیت آن کیفیت و قیمت آن بوده است، ولی موضوع مهم این است که هایک ویژن زمانی که وارد بازار ایران شد رقیبی نداشت و برای همین خیلی خوب در ایران جا افتاد. اما به دنبال آن در سالهای قبل برند داهوآ (Dahua ) وارد بازار ایران شد اما به محبوبیت هایک ویژن نرسید . قیمت آن هم فقط کمی ارزانتر از هایک ویژن بود و اکثرا مشتری ها ترجیح می دادند همان هایک ویژن را تهیه کنند .

اما خیلی قبل تر از هایک ویژن یعنی چیزی حدود 12 سال پیش شرکتی به نام شرکت مهندسی بنوان الکترونیک برندی را به بازار ایران معرفی کرد، به نام هایویژن (Hivision) ساخت کشور کره جنوبی با کیفیت فوق العاده و گارانتی معتبر، از نظر قیمتی هم به نسبت باقی برندها کمی ارزانتر  و در مجموع کم کم طرفداران خود را پیدا کرده بود.

اما دلیل اینکه هایک ویژن گوی سبقت را از هایویژن ربود ، این بود که متاسفانه هایویژن کره ای در ایران خیلی ضعیف تبلیغ شد و در بین فروشندگان دوربین مداربسته به اندازه هایک ویژن مطرح نشد و حتی هنوز هم که در اواخر سال 95 هستیم  باز هم هایویژن از لحاظ قیمت و کیفیت خصوصا در محصولات تحت شبکه دارای کیفیت فوق العاده بالاتری نسبت به هایک ویژن و داهوآ و سایر برندها قرار دارد و از لحاظ قیمتی هم با اختلاف زیادی ارزانتر است. از نظر وضوح و تصویر نمایش رنگ های زنده و شفافیت در بازار ایران به اندازه داهوآ و هایک ویژن ساخت چین، مطرح نشد و اما حدود یکسال پیش برندی وارد ایران شد به نام ژوان (JUAN) که ساخت کشور چین است و این برند از برندهای دولتی کشور چین است که تا یکسال گذشته صادراتی به خارج از کشور چین نداشته است.

در مورد برند ژوان تبلیغاتی صورت گرفته است و فیلم های بررسی تخصصی و کاتالوگ های فارسی و همچنین نرم افزارهای فارسی نیز تهیه شده که به راحتی با کمی جستجو می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد.

برند ژوان یک برند فوق العاده به صرفه می باشد که با توجه به هزینه که می کنید امکانات بسیار ارزنده ای به شما می دهد.

توجه داشته باشید که قصد تبلیغ هیچ برندی را نداریم و فقط قصد و نیت ما اطلاع رسانی می باشد.

  • اگر دنبال پرداخت هزینه کم و کیفیت مناسب هستید می توانید برند ژوان و محصولات AHD تهیه بفرمایید.
  • اگر به دنبال پرداخت هزینه کم و خرید سیستم تحت شبکه با کیفیت عالی هستید پیشنهاد ما برند هایویژن است. همچنین اگر می خواهید از سیستم تحت شبکه ارزان استفاده کنید و کیفیت هایک ویژن را داشته باشد برند ژوان مناسبتر است.
  • اگر به دنبال پرداخت هزینه نسبتا بالا و امکانات حرفه ای هستید از برند LTS ساخت کشور آمریکا استفاده نمایید.

و در آخر اگر قصد خرید برند هایک ویژن و داهوآ را دارید ، سعی کنید از جای معتبر آن ها را تهیه کنید .چون مافیای بازار دوربین مداربسته در مورد این دو برند بازی های پیچیده و نامعقولی دارند و گارانتی مناسبی هم ارائه نمی دهند.

پیشنهاد کلی ما برای خرید سیستم مداربسته این است که سعی کنید از برند معتبر استفاده کنید و به سراغ اجناس ارزان و نام های ناآشنا و بی اصل و نسب به هیچ عنوان نروید.