چگونه در انتقال تصوير دوربين مداربسته استاد شويم؟؟؟ قسمت چهارم ( قسمت آخر)

دوستان گرامي تا كنون در مقاله هاي گذشته به ترتيب كاربرد آي پي بعلاوه علت باز كردن پورت در مودم و نحوه انجام اينكار شرح داده شد .
تا به اينجا كار تقريبا شما عمل انتقال تصوير را فرا گرفته ايد .
اما در مواقعي ممكن است با استفاده از گزينه هايي كه گفته شد ، پورت شما باز نشود، كه ميتوان از روش DMZ به عنوان آخرين راه استفاده كرد ، كه اين روش هم مثل باقي روش ها بسيار ساده است .
اما از كجا بايد بفهميم كه پورت ما فوروارد شده يا نه ؟
(اين يك روش است كه تا به حال در هيچ مقاله فارسي زبان رايگان عنوان نشده .)
اينكار به دو طريق انجام ميشود .
اول اينكه اگر ميتوانيد از اينترنتي كه در مودم آن پورت فوروارد كرديد، يك صفحه مرورگر در كامپيوتر باز كنيد، به اين سايت برويد:
http://canyouseeme.org
و خواهيد ديد كه آدرس آي پي استاتيك شما در آن نمايش داده شده و در قسمت پايين تر يك كادر قرار دارد كه از شما شماره پورت ميخواهد.
خب مشخص است كه در اين كادر بايد آن پورتي كه فوروارد كرده ايد وا وارد كنيد و دكمه checkport را بزنيد تا بعد از چند لحظه وضعيت باز يا بسته بودن آن را نمايش خواهد داد.

photo_2017-04-04_12-58-22photo_2017-04-04_12-58-27

روش دوم :
اگر قادر نيستيد كه از اينترنت آن محل براي چك كردن پورت فوروارد شده استفاده كنيد ميتوانيد با يك اينترنت ديگر ، حتي شبكه موبايل خودتون اين سايت را باز كنيد :
‏http://www.yougetsignal.com
در اين سايت هم گزينه اول را ميزنيم كه مربوط به چك كردن پورت مي باشد.

photo_2017-04-04_12-58-31photo_2017-04-04_12-58-46

سپس دقيقا مطابق سايت قبل عمل ميكنيم با اين تفاوت كه بايد در قسمت آي پي كه خالي است ، آي پي استاتيك خود را وارد كنيم و در قسمت بعدي شماره پورت .
اگر نتيجه انجام آزمايش ها كه از هر روشي استفاده كرديد، مثبت بود ، كار شما در اينجا تمام شده است و ميتوانيد تصاوير را روي تلفن هاي همراه يا كامپيوتر در هر كجاي دنيا تحويل مشتري بدهيد و اگر نتيجه منفي بود ، قطعا يك جاي كار اشتباه كوچكي رخ داده است ، كه ميتوانيد به دقت بيشتر طبق مراحلي كه در اين سري مقالات گفته شد ، قدم به قدم جلو برويد تا كار شما حل شود.

دوستان عزيز ، اين جمله بارها در اين مقالات تكرار شد.

اين آموزش مختص يك مودم و يك دستگاه خاص نبود ، بلكه شما با فرا گيري اين مطالب به درستي ، ميتونيد با هر انتقال تصويري كه با آن روبرو شديد، به راحتي آن را تنظيم كنيد و تحويل دهيد .

در واقع ما سعي كرديم به جاي اينكه موردي آموزش دهيم ، به صورت پايه اي و اساسي ، اين موضوع را مطرح كنيم .

اگر در هر مرحله از اين عمليات به مشكل خورديد ميتوانيد از طريق ايميل با بنده در ارتباط باشيد تا شما را راهنمايي كنم .

در صورت موفقيت در يادگيري و به قول معروف استاد شدن شما ، بسيار خرسند خواهيم شد كه نظر خودتات را براي ما ارسال بفرماييد .
با سپاس فراوان .
ارادتمند شما . دوربين دات كام …..