كاربرد هاي خاص دوربين مداربسته براي فروشگاه ها

چندي پيش يكي از دوستان كه يك فروشگاه تزئينات دكوري در مركز شهر دارد پيش ما آمد و چنين عنوان كرد كه بعضي از اجناس به صورت مشكوكي كم ميشوند ، همچنين دقيقا چنين مشكلي براي دوست ديگري كه سوپرماركت داشت پيش آمده بود . ما جفت مغازه هارا به دوربين مداربسته مجهز كرديم . زاويه هاي دقيق ، همپوشاني و جلوگيري از وجود نقاط كور.
بعد گذشت مدتي كوتاه و بعد از بررسي فيلم هاي ضبط شده ديديم كه اجناس اين فروشگاه ها از جايي كه فكرش را هم نميكردند به سرقت ميرود ، به طوري كه احساس ميكردند سرقت از آن مناطق غير ممكن است .

 

 

66357

81169673486890921701
اين موضوع كه بتوان راه هاي سرقت را فهميد و آن ها را مسدود كرد نكته مهم و مزيت خوبي به شمار ميرود .
مزيت مهم تر اين است كه به وسيله فيلم هاي ضبط شده و بازبيني آنها ميتوان رفتار مشتريان را زير نظر گرفت و مثلا فهميد كه از چه محصولاتي بيشتر استقبال ميكنند و يا كجاي فروشگاه بيشتر مكس ميكنند .
حال با توجه به آناليز ها ميتونيم ديزاين فروشگاه را مطابق با علايق مشتريان بچينيم و اجناس محبوب تر را براي فروش عرضه كنيم . اين نكاتي كه گفته شد خيلي كمتر مورد بررسي و توجه قرار ميگرفتند و اكثريت به مسائل امنيتي و كنترلي كلي توجه دارند و بر اين باور هستند كه كارايي دوربين هاي مداربسته فقط به اين منظور است .

 

جدا از اين مطالب ميتوانيم به رشد تكنولوژي نرم افزاري در اين زمينه نيز اشاره كنيم ، به طوري كه نرم افزار هاي خاص و دقيقي ارائه شده اند كه با آناليز تصاوير مداربسته ميتوانند آمارهاي جالب و كارامدي را به كاربران بدهند

 

 

spectrumpadiphone2

unnamed