چرا دوربين مداربسته از نيروي امنيتي انساني بهتر است؟

با توجه به تحقيقات صورت گرفته در زمينه سيستم هاي امنيتي به نتايج جالبي رسيديم ، حاكي از آن است كه از همه جنبه ها دوبين هاي مداربسته امنيتي نسبت به نيروهاي انساني نگهبان و انتظامات برتري دارد.

 

 

ميتوانيم به عنوان اولين مزيت اينطور بگوييم كه نيروي نگهبان هميشه ميتواند در آن واحد حواسش به يك يا دو نقطه كه نزديك به هم هستند معطوف شود و بقيه نقاط موجود از دامنه ديد آن فرد خارج خواهد بود اما وجود فيزيكي دوربين مداربسته در جنبه رواني از خيلي جرائم بازدارندگي ميكند همچنين تعداد دوربين مداربسته را ميتوان به تعداد نقاط مهم درنظر گرفت ، به علاوه بايد اضافه كنيم كه دامنه ديد دوربين هايي كه با لنز عريض هستند را به سختي ميتوان حدس زد و حتي با يك اقدام ديگر يعني تعبيه يك دوربين به شكل نامشخص يا مخفي جهت پوشش باقي دوربين ها ميتوان امنيت دوربين ها را نيز تامين كرد.

 

security-guard-malaysia

نكته دوم:
ارائه تصاوير ويديويي ضبط شده دوربين هاي مداربسته در دادگاه ها و مراجع قضايي نيز در بسياري از مواقع بهتر از شهادت شاهدان حاضر در محل وقوع جرم يا حادثه است. افرادي كه به عنوان نگهبان در زمان وقوع جرم يا حادثه در محل حضور دارند ، ممكن است بر اثر استرس يا فشار عصبي نتوانند دقيق و درست به ريز جزئيات حادثه توجه كنند و در نهايت در دادگاه نتوانند شهادت درست دهند . در بسياري از موارد پيش آمده كه با وجود چند شاهد بازهم چهره خلافكاران و سارق ها شناسايي نشده است يا ريز اتفاقات به درستي بازگو نشده است .

123194_265                         hqdefault

نكته سوم :
صرفه اقتصادي موضوع مهمي است كه هميشه براي كارفرمايان كاربلد حائز اهميت است . طبق آمار و اطلاعات گرفته شده و محاسبه اي كه انجام شده است معلوم شده كه هزينه هاي سالانه جهت حقوق نيروهاي امنيتي حداقل ٣٠ درصد از تجهيز و نگهداري يك سيستم مداربسته گران تر است.

economic-efficiency-examples                               man-give-money-woman-hand-540x327

نكته چهارم :
شايد در خيلي از فيلم ها ديده باشيد و يا به شكل واقعي شنيده و ديده ايد كه افرادي كه داراي جايگاه امنيتي و مديريتي براي حفاظت از مكاني يا هرجايي را كه دارند ، ممكن است به هر دليل از موقعييت خود سوء استفاده كنند.
تقريبا در همه مواردي كه اين اتفاقات پيش آمده توسط دوربين هاي مداربسته دست اين افراد رو شده است .

bribe

جمع بندي كلي :
با توجه به موارد عنوان شده در اين مقاله اينطور جمع بندي ميكنيم كه وجود دوربين مداربسته از نظر هزينه اي بسيار به صرفه تر از استخدام نيروي انساني جهت حفاظت است و اعتبار تصاوير ضبط شده آن نسبت به گفته ها و شهادت شهود بسيار بيشتر و قابل اعتماد تر است. با نصب دوربين مداربسته از وجود نقاط كور جلوگيري خواهيم كرد و همچنين از وقوع جرائم و سوء استفاده از موقعييت هاي شغلي و مسئوليتي افراد هم تا حد بسيار زيادي جلوگيري خواهيم كرد.