DVR چیست ؟

DVR یا همان Digital Video Recorder
این دستگاه همانطور که از نام آن پیداست وظیفه تبدیل تصاویر آنالوگ را به حالت دیجیتال دارد و میتواند این تصاویر را روی حافظه سخت (هارد دیسک) ذخیره کند.
DVR قابلیت های زیادی دارند:
Motion Detection
Motion Detection چیست؟
ضبط تصاویر  روی حالت تشخیص حرکت . یعنی تنظیم می شود که هر زمان در تصویر جسمی حرکت کند از 5 ثانیه قبل از حرکت تا 15 ثانیه بعد از حرکت در حافظه خود نگهداری کند.
over write
over write چیست؟
این قابلیت مربوط به زمانی میشود که حافظه (هارد دیسک) پر شده باشد و دستگاه به صورت خودکار و بدون اطلاع کاربر از اولین زمان ضبطی که در خود ذخیره کرده است پاک کرده و در انتها تصویر جدید را ذخیره کند.
یا به عبارتی اگر به عنوام مثال دستگاه شما قابلیت ضبط تصاویر را به صورت یک ماه ممتد دارد در این حالت هر زمان که به دستگاه سر بزنید فقط یک ماه در خود تصویر ذخیره کرده است و هر روز که میگذرد یک روز از ضبط های اولین روز پاک میکند و به سمت جلو حرکت میکند.
playback
playback چیست؟

 

DVR

DVR-Back-Illustration-m

 

 

در تمام دستگاه های dvr این امکان وجود دارد که بتوانید فیلم ضبط شده را بازبینی کنید به این عمل playback گفته می شود که میتوان با مشخص کردن بازه زمانی قسمت مورد نظر را بازبینی کنید

Export از دستگاه DVR
این عمل همان ذخیر یا کپی فیلم مورد نظر روی حافظه فلش یا هارد اکسترنال می باشد که از همان طریق playback انجام میشود و زمانی که بازه زمانی را مشخص کردید میتوانید از گزینه Export نیز استفاده کنید تا دستگاه همان بازه زمانی را جدا کرده و روی فلش ذخیره کند.