گزارشی کوتاه از نمایشگاه تجهیزات امنیتی و پلیسی تهران IPAS

بعد از مدت كوتاهي وقفه و همچنين بعد از اتمام نمايشگاه IPAS سال ١٣٩٥ در مصلي تهران اينبار مقاله را به شكل گزارشي كوتاه و اجمالي از اين نمايشگاه انتشار خواهيم داد.

امسال هم مثل سال هاي گذشته غرفه هاي بزرگ داخلي و خارجي در اختیار ارگان هاي دولتي و انتظامي كشور بود.

  zz1z2z4z5z6z7z8z77z2324

حضور توليد كنندگان و فروشندگان خارجي و به خصوص نمايندگان شركت هاي چيني ، بيشتر از قبل به چشم ميخورد .

 

 

اما از نظر بنده ، تنها ترين و بزرگترين موضوعي كه نمايشگاه امسال را كمي متفاوت تر از گذشته جلوه ميداد حضور برند هاي بزرگي نظير Honeywell , Bosch و Spark بود.

 

 

img_0845-copyimg_0846-copyimg_0848-copyimg_0851-copyimg_0854-copyimg_0863-copyimg_0864-copyimg_0865-copyimg_0866-copyimg_0868-copyimg_0870img_0871-copy

 

 

موضوع عجيب ، عدم حضور شركت هاي نام آشناي داخلي كه هر ساله در نمايشگاه پليس تهران ، غرفه هاي بزرگ و مجلل داشتند ، بود.

 

 

تعدادی از غرفه ها هم بودند كه لوازم سال هاي گذشته خود را ارائه کردند. و دقيقا همان سيستم هاي تكراري و كليشه اي ، استند كه روي آن چند مدل دوربين نصب و روي يك مانيتور تصويرشان پخش مي شود.

 

و مثل گذشته هيچ سيستم و يا فناوري خاصي كه باعث شود نسبت به سال قبل،  همكاران و بازديدكنندگان جذب اين غرفه ها شوند، وجود نداشت .

 

به شكل كلي و در جمع بندي نهايي ، نمايشگاه IPAS 2016 تهران حرفي براي گفتن نداشت و شركت ها و فروشندگان محدودي به شكل موفق از اين نمايشگاه جواب خود را گرفتند.

 

علت عدم حضور بعضي از  شركت هاي بزرگ و معتبر داخلي در جاها و محافل مختلف متفاوت است ولي دليل عمده آن اجهاف در تقسيم بندي و جانمايي غرفه هاي بزرگ و پربازديد عنوان شده است .

 

توجه داشته باشيد كه دوربين دات كام به خودي خودي يك منبع خبري محسوب ميشود و طبق گزارش همكاران تهيه كننده خبر از نمايشگاه ايپاس ، مطالب را منتشر ميكند .