دلايل استفاده از پرژكتورهاي مادون قرمز

همانطور كه همه شما دوستان گرامي ميدانيد نور، عامل بسيار مهمي در كيفيت تصاوير دوربين مداربسته مي باشد ، همچنين در تاريكي مطلق با استفاده از اشعه مادون قرمز عمل تصويربرداري انجام ميشود كه داراي مزايا و محدوديت هايي نيز هست.
در بعضي از موارد مصرف كنندگان براي تامين نور مورد نياز از پرژكتورهاي معمولي و يا لامپ معمولي كمك ميگيرند.
اما استفاده از نور هاي آفتابي شكل مشكلاتي در تصاوير ايجاد خواهد كرد ، در واقع نور نامناسب در جاي نامناسب قرار خواهد گرفت.

 

led-illu1      cb8724-f3678701-desc-sale-cctv-hd-ahd-indoor-camera-24-ir-color-1-4-cmos-sensor-720p-1000tvl-security-cameras-with-ir-cut-lens-free-shipping-9

محدوديت ها و مشكلات لامپ هاي مادرن قرمز روي دوربين مداربسته:

 

وجود لامپ هاي LED در كنار برد و قطعات دوربين مشكلي است كه از ديرباز وجود داشته. هنگامي كه اين لامپ ها روشن هستند ، بعد از گذشت مدت كوتاهي از خود حرارت منتشر ميكنند.
وجود حرارت باعث جذب حشرات و حتي پرندگان در زمان تاريكي و خصوصا فصول سرد سال ميشود. همچنين ميدانيم كه هر برد الكترونيكي بعد از گذشت زماني مشخص از روشن شدن ، شروع به توليد حرارت ميكنند، حالا اگر حرارت لامپ هاي مادون قرمز هم به گرماي قطعات خود دوربين اضافه شود ، درصد سوختگي قطعات بالارفته و عمر آنها كم ميشود.

يكي ديگر از محدوديت هاي لامپ هاي IR LED موجود در كنار دوربين ها اين است كه ممكن است زماني پيش بيايد كه برد مربوط به لامپ هاي LED دچار سوختگي شود .

طبق آمار هاي گرفته شده و تجربيات خود ما ، شاهد اين بوديم كه كمتر كاربري اقدام به تعويض قطعه معيوب دوربين ميكند و اگثرا ترجيح ميدهند كه كل دستگاه دوربين را عوض كنند ، حتي ديده شده بعضي از همكاران بخاطر دريافت سود اينگونه به مشتري گفته اند كه دوربين شما تعمير نميشود و علاوه بر آن اگر به همين روال قصد استفاده از آن را داشته باشيد خود دوربين هم به زودي خواهد سوخت . در نهايت مشتري از همه جا بي خبر هم ناچار به خريد دوربين جديد خواهد شد .

 

حالا حتما اين سوال برايتان پيش مي آيد كه چرا ما چنين ادعايي ميكنيم و اگر صحيح است چه دوربين و سيستمي را بايد جايگزين آن كنيم .؟؟!

 

در پاسخ قسمت اول سوال بايد بگوييم كه اين ادعا و كليه مطالبي كه در اين مجله تخصصي منتشر ميشود بر اساس تجربه و آزمايشات تيم فني ما ميباشد ، اما توجه داشته باشيد كه دوربين هايي كه با برند هاي معروف و قطعات اوليه مرغوب ساخته ميشوند خيلي كمتر و به ندرت دچار مشكلات فوق خواهند بود ، از اين رو ، سمت صحبت ما بيشتر به دوربين هاي نامرغوب و ارزان قيمت چيني معطوف ميشود.
در پاسخ قسمت دوم سوال هم بايد بگوييم اگر دنبال دوربيني با طول عمر بالا و همچنين ديد در شب مناسب هستيد سعي كنيد از خريد دوربين هاي چيني و ارزان قيمت جداً خودداري كنيد و اگر تمايل به استفاده از دوربين هاي لامپ دار ( لامپ IR LED ) داريد سعي كنيد از برند هاي معتبر استفاده كنيد، همچنين راه حل بهتر و معقول تر اين است كه ميتوانيد از دوربين هاي صنعتي با كاور استفاده كنيد و در كنار آن پرژكتور IR نصب كنيد .

 

از مزيت هاي نصب پرژكتور IR ميتوان به تنظيم زاويه تابش نور اشاره كرد و همچنين ميتوان با تهيه پرژكتور هاي بزرگتر با برد بالاتر دامنه انتشار نور و ديد دوربين را در تاريكي افزايش داد و در مواقع سوختگي ديگر كاري به دوربين نخواهيم داشت و فقط خود پرژكتور را تعمير يا تعويض ميكنيم .

 

 

 

مجله تخصصي دوربين دات كام
mag.2rbin.com
#cctv
#irled
‎#لامپ_مادون_قرمز