نصب غیر استاندارد دوربین مدار بسته

در این مقاله می خواهیم به موردی اشاره کنیم که به ظاهر کوچک و بی اهمیت به نظر می رسد، اما در نهایت و پس از اتمام پروژه، باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی می شوند.

نصب دوربین روی باکس (جعبه تقسیم)

یکی از بدترین و اشتباه ترین روشهای نصب دوربین، پیچ کردن دوربین ها روی باکس (جعبه تقسیم) می باشد.

5 دلیل برای انجام ندادن این کار عبارتند از :

  •        محکم نبودن زیر ساخت دوربین به طوریکه با کوچکترین ضربه باعث شکستن درب باکس شده و موجب سقوط و آسیب دیدن دوربین می شود.

  •        در مواردی که نیاز هست برای عیب یابی، به متعلقات درون باکس مراجعه کنید. (تعویض آداپتور سوخته، چک کردن سوکت ها برای اطمینان) باید درب باکس را به همراه دوربین از روی باکس جدا کنید. مطمعن باشید که با انجام اینکار تنظیم دوربین شما به هم خواهد خورد و مجبور خواهید شد تا دوباره آن را تنظیم کنید.

  •        هنگامی که دوربین شما روی باکس و در ارتفاع نصب شده باشد، برای اینکه بخواهید به متعلقات درون جعبه دست پیدا کنید باید از نردبان استفاده کنید و درب باکس را به همراه دوربین از روی باکس جدا کنید، در این لحظه به دلیل امن نبودن و نداشتن تعادل و سطح اتکای مناسب بالای نردبان، امکان اینکه دوربین از دست شما رها شود بسیار زیاد است.

  •        در برخی از موارد پایه دوربین ها از درب باکس ها، کمی بزرگتر بوده و نصاب مجبور می شود یک یا چند پیچ از پایه دوربین را نبندد و یا به سفتی همه پیچ ها را در جای مناسب خود پیچ کند.

  •        جعبه های تقسیم به گونه ای طراحی می شوند که با توجه به محل های تعبیه شده برای پیچ ها ، تحمل وزن استانداردی دارند که با سوار کردن دوربین روی باکس این وزن به چند برابر بیشتر تغییر خواهد کرد و به مرور زمان  امکان کنده شدن و شکستن باکس و جای پیچ ها بسیار بالا خواهد رفت ، همچنین در مواقعی که دیوارها سست باشند و مقاومت کمتری داشتع باشند نیز این امر محتمل خواهد بود.

پس با مطالعه این موارد دانستیم که در اینکار، معایب بسیار بیشتر از مزایای انجام این کار خواهد بود. امیـــــدواریم با مطالعه این مقاله و رویت تصاویر مربوطه توسط کارشناسان و نصاب های عزیز، این موارد برای همیشه برطرف شود.