دوربین مداربسته بیسیم

  دوربین های بیسم یا WIFI

همانطور که از اسم آن مشخص است برد بی سیم این دوربین ها اندازه برد یک مودم وای فای است و هرچه تعداد آنتن های آن بیشتر و اندازه آن بزرگتر باشد برد آن نیز به مراتب بیشتر می شود.

دوربین های وای فای  یا بی سیم هم مانند بقیه دوربین های مدار بسته مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.

 

 

 

 

wireless-cctv-camera-500x500 npc-wireless-ir-night-vision-cctv-camera CCTV-Wireless-Camera-Outdoor-Wireless-IP-Camera

 

 

تنها مزیت آن عبارتست از :

عدم استفاده از سیم برای انتقال سیگنال مربوط به تصویر

ولی در عوض معایب بیشتری دارد که عبارتند از :

1- در حالت بی سیم شما فقط میتوانید سیگنال مربوط به تصویر را به حالت وای فای به وسیله آنتن در آورید و همچنان مشکل سیم برق را برای روشن کردن دوربین دارید و مجبور هستید که از نزدیک ترین نقطه برق بگیرید. و یا میتوانید از باطری برای تامین برق دوربین استفاده کنید که متاسفانه باطری هم مشکلات مربوط به خود را دارد.

2- امنیت پایین سیستم تصویری شما . همانطور که میدانید سیستم های وای فای به راحتی توسط افراد خبره هک می شود و هکر ها میتوانند بعد از رمزگشایی رمز عبور شبکه بی سیم شما تصاویر دوربین شما را رویت کنند.

3- مشکل ضعف سیگنال . به ازای هر دیوار معمولی (آجری) میزان تقریبی 10 متر از شعاع سیگنال کم می کند و حالا در نظر بگیرید نصب دوربین وای فای در محلی که دیوار زیاد باشد یا اجسام مانع از  رسیدن سیگنال بی سیم باشد همیشه دچار مشکل خواهید بود ( جدا از این مطلب آنتن های وایرلس بعد از گذشت مدت طولانی ضعیف می شوند)

حال حتما میخواهید بدانید که تصاویر دوربین وای فای را به چه شکل میتوانید مشاهده کنید.

برای مشاهده تصاویر از بستر شبکه استفاده کنید و با کامپیوتر و استفاده از مرور گر ip دوربین مورد نظر را تایپ کرده و اینتر کنید
توجه داشته باشد که IP سیستم کامپیوتر شما باید در همان رنج ip دوربین باشد

بعد از فراخوانی تصاویر به وسیله ip دوربین باید نام کاربری و رمز عبور دوربین ها را هم وارد کنید تا تصویر برای شما قابل رویت و کنترل باشد.

نکته قابل توجه :

شما میتوانید دوربین های مداربسته معمولی خود را نیز به صورت وای فای – بی سیم آورید.

برای این کار ابتدا باید دوربین را به وسیله یک کابل شبکه به یک سوئیچ یا اکسس پوینت و یا یک روتر وای فای دار وصل کنید و در منطقه مورد نظر به وسیله کامپیوتر که گیرنده وای فای داشته باشد مثل لبتاب با انتخاب گزینه جستجو در شبکه های بیسیم شبکه مربوط به دوربین را انتخاب کرده و به آن متصل شوید.

 

 

محصول مربوط به این مقاله :

wl-b04